2015. II. 01-08.

2015.01.31 15:53

• Örömmel fogadjuk körünkben az idei évben Ecsenyi Gergely tisztelendő urat, az Esztergomi Érseki Papnevelő Intézet első éves növendékét, aki lelkipásztori gyakorlatát tölti körünkben. Értékes és hasznos lelki tapasztalatokat kívánunk és imádsággal kísérjük papságra való készületét.

• Kedden, Urunk bemutatása ünnepét üljük, népies elnevezés szerint Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepét. Délelőtt ¾ 10-kor a Zárda templomban, este 5 órakor a belvárosi templomban lesz szentmise, gyertyaszenteléssel.
  • Jövő vasárnap a szentmisék keretében gyertyát szentelünk. Kérjük a kedves híveket hozzanak magukkal gyertyát, amit majd családi ünnepek alkalmával, vagy a temetőben szeretteik sírjánál meggyújtanak. Legyen minden katolikus házban szenteltvíz és szentelt gyertya!
  • Szintén, jövő vasárnap Szent Balázs püspök közbenjárását kérjük a torokáldás keretében.
  • Pénteken az elsőpénteket tartók számára gyónási lehetőség 17 órától, majd a szentmise előtt a Jézus Szíve litániát imádkozzuk.
  • Szombaton elsőszombat. 17 órától rózsafűzér lelki hivatásokért, este 6 órakor pedig a szentmisét a rózsafűzér társulatok élő és elhunyt tagjaiért ajánljuk fel.
  • Jövő évben a lourdes-i Szűzanya tiszteletére végzett ájtatosságot tekintettel a böjti időszak változásaira, közösen végezzük templomainkban, az ünnep előtt, szentmisével egybekapcsolva. Kérjük ennek tudomásul vételét! Az idei évben az ájtatosságot végzők a szokásos módon végezzék el a kilencedet.
  • December hónapban már hirdettük, most újra hirdetjük, hogy hamarosan kezdődik a jegyesoktatás az idén házasságra készülők számára. Aki az idei évben tervezik egyházi házasságukat, minél hamarabb jelentkezzek a plébánia honlapján szereplő jegyesvizsgálat kitöltésével és elküldésével. Mivel sok településről érkező igényt kell összehangolni, a kellemetlenségek elkerülése miatt, kérjük a gyors és hatékony kapcsolat felvételt.

2015. II. 1.

2015. II.5. Csütörtök

SZT.KERESZT
(Püspök t.)