Hirdetés | 2017. április 16.

2017.04.17 09:00

• Húsvéthétfőn vasárnapi miserend lesz minden templomban.
  • Jövő vasárnap az Isteni Irgalmasság ünnepén az esti szentmise előtt du. 5 órától imaóra lesz a fogadalmi templomban.

• Jövő vasárnap a 9 órai szentmisén lesz az elsőáldozás a Fogadalmi templomban, utána agapé. Az elsőáldozók gyónása a katolikus iskolákba csütörtökön délelőtt lesz. A nem katolikus iskolákban járóknak a Fogadalmi templomban pénteken du. 2 órától utána próba, amelyre a katolikus iskolások is jöjjenek el.

• Jövő vasárnaptól a  Zárda templomban  a délelőtti szentmise fél 11-kor kezdődik. Mivel a  hónap 4. vasárnapja van, ezért sokac mise leszA hónap első vasárnapján, pedig német nyelvű szentmise. Mindkét misén az Igehirdetés magyar nyelven lesz, hogy mindenki értse.

• A jegyeskurzus következő alkalma május 5 –én pénteken este 6 órakor lesz. Gyülekező a plébánián.

• A továbbiakban a keresztelés a Belvárosi templomban szombaton az esti miséhez kapcsolódva 3/4 6-tola Fogadalmiban a 9-es misével egybekötve  ¾ 9 – től lehet.  A zárda templomban a fél 11-es miséhez kapcsolódva lehet keresztelő

• Az esküvők helyszínében is lehet választani. Alapként a Fogadalmi templom, de ha valaki másik templomban szeretné, azt kérem jelezni.

• Már előre hirdetjük, hogy május 13 –án szombaton lesz a hagyományos máriagyűdi gyalogzarándoklat Pécsről Máriagyűdre, aki szeretne részt venni, a plébánián jelentkezhet 1200 Ft  befizetésével.

• A püspök úr elindította Boldogasszony imaszövetséget az egyházmegyében, amelynek célja az egyházmegye evangéliumi küldetésének támogatása a gyűdi Szűazanya közbenjárását kérve. Két tagozat van az ifjúsági  25 éves korig, ill. felnőtt a tagozat. Jelentkezni az egyházmegye honlapján elérhető jelentkezési lapon lehet ill. az idősebbek, akik nem használnak internetet, amennyiben valóban szeretnének ebbe belépni, a sekrestyében igényelhetnek jelentkezési lapot és azt kitöltve hozzák vissza és közösen küldjük be. A hónap első szombatján a főpásztor felajánl egy szentmisét az imaszövetség tagjaiért. Bővebb információ a hirdetőtáblán ill. a honlapon olvasható.

• Szeretném megköszönni mindenkinek a segítségét, akik szolgálatukkal szebbé tették az ünneplést a szent három nap alatt.

Miserend

Húsvét vasárnap

Zárda t.

Szentmise – előtte: ételszentelés

17.

Húsvét-

hétfő

Püspök T

Zárda T

10.15.

kedd

Zárda

Csendes Szentségimádás

Csendes szentmise

Bosnyák János, Bosnyák András és neje Anna, Kalkász János és neje Anna  ill. Prauda Sándorné/Mária

19.

szerda

Belvárosi t.

Mamuzsics család élő és + tagjaiért

Ill. Gyurkó Ferenc és a cs.élő és + tagj

20.

csütörtök

Püspök t.

Vargaity Mártonné + Katalin lü. Ill.

Hámor és Rádics csal + tagjaiért

21.

péntek

Fogadalmi t.

Elhunytakért

szombat

Pataki Béla neje Katalin és a cs., + tagjaiért

Hoffmann Alajos  lü.hal. 5. évf. + szülők és nagyszülők, Ripszám Ádámné + Erzsébet  lü.

vasárnap

Zárda t.