Hirdetés | 2017. augusztus 27-től szept. 3-ig

2017.08.28 15:48

Augusztus 27-én vasárnap van a Fogadalmi megemlékezés a 10 órakor kezdődő püspöki szentmise után. A napos napján aug.29 -én du. 5 órakor lesz megemlékezés  sátorhelyi emlékhelyen. Ezen a napon nem lesz egész napos Szentségimádás.

A továbbiakban az egész napos szentségimádás minden hónap első hétfőjén lesz a  Belvárosi templomban reggel 8-tól du. 4-ig, ez szeptember 4-én lesz.  Mivel minden hónapban ugyanazon a napon lesz ezért kiszámíthatóbb a részvétel. Kérem minél többen csatlakozzunk ehhez a különösen az Eucharisztikus kongresszusra való lelki felkészülés jegyében is.

Szeptember 1-jétől a hétköznapi misék terén változás lesz, most csak az  első két napot hirdetjük Első pénteken  a reggeli misén kívül du. 5 órakora a zárdában is lesz szentmise, előtte csendes Szentségimádás. Most első péntek lévén ekkor is lesz lehetőség a gyónásra nemcsak reggel.

Elsőszombatonként, vagyis jövő szombaton is, szintén a zárdában lesz első szombati szentmise reggel fél 8-kor a Rózsafüzér Társulat élő és elhunyt tagjaiért.

A többit jövő vasárnap hirdetjük. Mivel több szentmise lehetőség lesz, ezért, akik szeretnének szentmisét íratni érdeklődjenek az irodában. Lehetőség szerint egy misére egy család  miseszándékát vesszük fel. A hétre is vannak szabad miseszándékok.

Szeptembertől a német mise időpontja a hónap 2.vasárnapja a sokác mis pedig a 4. vasárnapon lesz fél 11-kor a zárdában, amely ezen a vasárnapon elmartad ,a német mise pedig a jövő hónapban marad el, mert a máriagyűdi  német zarándoklatra mennek.

Az idén is meg lesz tartva  bátai gyalogzarándoklat szeptember 16-án szombaton.. A katolikus iskolások és szüleik az iskolában a hittanosok és szüleik és mindazok, akik szeretnének részt venni az irodában jelezzék.

A gyalogosok reggel 1/2 7 után  közös imádság után indulnak a Fogadalmi templomból Püspök atya vezetésével. A Kerékpárosok  11 órakor indulnak ugyancsak a Fogadalmi templom elöl.

Akik busszal mennek, ők du. 1 órakor indulnak, a  délután 3 órakor kezdődő szentmisére. A felnőttek 500 Ft befizetésével jelentkezhetnek a gyerekeknek a plébánia fizeti.Azok is jelezzék akik gyalog mennek, de a mi buszunkkal szeretnének visszajönni.

Jövő vasárnap lesznek a katolikus iskolásoknak az évnyitó szentmiséi. A Park utcai iskola és óvoda évnyitója a de. 9 órás szentmise a Fogadalmi templomban. A Boldog Gizella és a Szent Ferenc óvodásoké az este 6 órai szentmise. Szeretettel várjuk erre a szülőket is.

A városi hittanosoké szeptember 17-én a de. 9-i szentmise iskolatáska megáldással.

A felnőttek számára szeretnénk meghirdetni katekumenátust, ami felkészít a felnőtt keresztény életreAzok jelentkezését várjuk, akik nincsenek megkeresztelve, vagy kiskorban meg lettek keresztelve de nem voltak elsőáldozók bérmálkozók. Különösen várjuk a katolikus iskolás gyerekek szüleit tanárait  ill. hittanos gyerekek szüleit, akik szeretnének együtt haladnia gyermekeikkel a keresztény életben. Jelentkezni az irodában személyesen vagy telefonon lehet.

HÉTKÖZNAPI    MISEREND 2017. szeptember 1-től

Fogadalmi templom