Hirdetés | 2017. decer 24-31-ig

2017.12.22 09:57

1. Szenteste délután 4 órakor a Belvárosiban lesz karácsonyi előesti mise pásztorjátékkal, amelyet a Boldog Gizella iskola tanulói adnak elő, ahová szeretettel hívjuk a gyermekes családokat.

2.A Fogadalmi templomban és a Zárda templomban is lesznek éjféli misék egy időben  éjfélkor. Karácsony első és másnapján vasárnapi miserend lesz.

3. A két ünnep között szombaton december 30 –án este 6 órakor az előesti szentmise a Zárdában lesz horvát nyelven, amelyen horvátországi horvát énekkar és zenekar szolgál. Jöjjünk el minél többen bizonyára szép lelki élmény lesz őket hallgatni. Az Igeliturgia két nyelven lesz, tehát szeretettel várjuk a magyar és német ajkú testvéreket is sokacokon kívül. Ezért másnap 31 –én vasárnap nem lesz szentmise a Zárda templomban fél 11-kor.

4.December 31-én vasárnap van a Szentcsalád vasárnapja. A Fogadalmi templomban a 9 órás szentmisére szeretettel várjuk a családokat, akik a mise utána áldásban részesülnek és utána közösségi házba várjuk őket egy koccintásra, amelyhez szívesen fogadunk bor és pogácsa felajánlást. Ezt a mise előtt lehet leadni a közösségi házba a Színház utca 1- be.

5.XI. Életvédő zarándoklat a Zengőre  Dec. 28-án, aprószentek napján .Indulás 10.30-kor az autóbusz pályaudvarról, aki busszal jönne. Találkozás 12 órakor a pécsváradi várnál az autókkal érkezőkkel Visszaérkezés 18 órakor a buszosoknak információ: Kaizer Zoltánnál a megadott telefonszámon. (69/303 702)

6. Kérnénk, hogy azok a jegyespárok, akik 2018-ban szeretnének esküdni, Újév után hivatali időben jelentkezzenek időpont egyeztetésre és a jegyes vizsgálatra.

7.Szeretnénk köszönetet mondani mindazoknak, akik a karácsonyi előkészületekben segédkeztek.

8. A 9 –es mise után lesz a kinti Betlehem megáldása, amit a Veled Tartok Egyesület állított fel, és a betlehemi lángot a cserkészek osztják. A délután 4 –órás belvárosi mise után is lehet vinni betlehemi lángot.

Mindenkinek Kegyelmekben gazadag boldog Karácsonyt kívánunk.