Hirdetés | 2017. május 21-28-ig

2017.05.19 08:45

• A mise után kérjük, a Tanácsadó Testület tagjait ill. az ima és lelkiségi csoportok vezetőit maradjanak egy rövid találkozóra püspök úrral az oldalsó padoknál.
  • Május 26-án pénteken este 6  órától  lesz a következő jegyeskurzus a Park utcai katolikus iskolában. Az este vendégei Nagy Péter és Judit Pécsről akik a férfi–női különbözőségekről tartanak nagyon érdekes előadást, ezért a jegyeseken kívül szeretettel várunk házasokat, a katolikus intézményeink tanárait és a gyerekek szülei is t.
  • Az idén az első gyónás a 3. osztályos gyerekeknek a katolikus iskolákban június 8-án csütörtökön délelőtt lesz, az állami iskolásoknak a fogadalmi templomban június 9-én pénteken du. 2 órától. A közös ünnepük, pedig Szentháromság vasárnapján június 11-én a 9 órai szentmise keretében a Fogadalmi templomban lesz.
  • A korábbi éveknek megfelelően a valamely egyháznak felajánlható első 1%-ot a 0011-es technikai szám megjelölésével juttathatjuk a Magyar Katolikus Egyház javára, ami komoly segítséget jelent ez az 1% az oktatási, karitatív munka folytatásához.
    A második 1% felajánlására ajánljunk híveink figyelmébe olyan alapítványt, egyesületet, amely a helyi egyházi életet szolgálja.
  • Már előre hirdetjük, hogy  június 3-án Pünkösd szombatján lesz a 12. gyalogos kerékpáros zarándoklat Máriagyűdre. A gyalogosok reggel fél 6-kor a  kerékpárosok du. fél 1-kor indulnak. Bővebb információ a hirdetőtáblán olvasható.
  • A mohácsi hagyományoknak megfelelően Pünkösd előtti napokban lesz az ökumenikus imahét az május 29-től az első három napja az evangélikus templomba a reformáció jegyében, csütörtökön a belvárosi templomban, pénteken az evangélikus és szombaton a református templomban este 6 órás kezdéssel. Szeretettel várjuk a testvéreket a közös ima alkalmakra.

Miserend

Május 21. vasárnap