Hirdetés | 2017. május 28-tól június 5-ig

2017.05.28 18:30

• Május 29-én hétfőn  a Fogadalmi napunkon a Szentségkitétel reggel 8 órakor lesz a  Fogadalmi templomban, amely tart az esti 6 órás szentmiséiig, amelyet  Szauter Róbert nemesnádudvari plébános tart. Aki teheti napközben is jöjjön el egy kis időre imádkozni az Oltárisztentség előtt, ill. jöjjünk el minél többen az esti szentmisére is, hiszen fogadalmi nap, és tiszteljük meg a vendég atyát jelenlétünkkel.

• A mohácsi hagyományoknak megfelelően, a héten a Pünkösd előtti napokban lesz az ökumenikus imahét, május 29-től az első három napja az evangélikus templomban a reformáció jegyében, csütörtökön a belvárosi templomban, pénteken az evangélikus és szombaton a református templomban este 6 órás kezdéssel.  Szeretettel várjuk a testvéreket a közös ima alkalmakra.

• Első pénteken reggel 7 órától gyónási lehetőség a fogadalmi templomban.

• Június 3-án Pünkösd szombatján lesz a 12. gyalogos kerékpáros zarándoklat Máriagyűdre. A gyalogosok reggel fél 6-kor a  kerékpárosok du. fél 1-kor indulnak. Bővebb információ a hirdetőtáblán olvasható.

• Pünkösdvasárnap a fél 11-es szentmise a zárdatemplomban nem német nyelvű lesz, helyette  június 18 – án lesz.
    Pünkösdhétfőn este 6 órakor lesz a szentmise  a Belvárosi templomban, amelyre várjuk a jegyeseket és a házasokat, utána a plébánia udvarban egy kis agapé.
    Előtte 5 órától medjugorjei, meditatív szentségimádás lesz.

• Az idén az első gyónás a 3. osztályos gyerekeknek a Park utcai katolikus iskolában június 8 – án csütörtökön délelőtt lesz, a Boldog Gizellásoknak és az állami iskolásoknak a fogadalmi templomban június 9-én pénteken délután 2 órától. Az első gyónó gyerekeknek a  közös ünnepük, pedig Szentháromság vasárnapján június 11-én a 9 órai szentmise keretében a Fogadalmi templomban lesz.

• Június 17-én szombaton lesz a  a papszentelés Pécsen, buszt indítunk, aki szeretne jönni, jelentkezzen  a plébánián. Előtte, pénteken délután 5 órától éjszakai gyalogos zarándoklat indul Mecseknádasdtól Pécsre.

• Már előre kérjük, hogy az Úrnapi stációkat (június 18-án) a lelkiségi és imacsoportok vállalják. Kérjük az irodában jelentkezzenek a csoport vezetői. Az elsőt a Rózsafüzér Társulat, a másodikat a Jézus Szíve Család és Szent Mónikások, a harmadikat a németek, a negyediket a sokacok vállalják, ahol német ill. sokac éneket éneklünk.

• A végén egy jó hír és egy rossz hír. Kezdjük a rosszal: Múlt vasárnap este a mise alatt leégett az orgona vezetéke, ezért most nem tudjuk használni. Köszönjük Domokos Dávid kántor úrnak, hogy a tüzet eloltotta.  A Jó hír, hogy a Fogadalmi templom felújítására benyújtott pályázaton nyertünk, tehát megújul a templomunk. Valószínűleg a jövőre lesznek a munkálatok.

Miserend

Május 28.

vasárnap

zárda t.

fogadalmi

Elmarad

Szentmise – Sokac mise

Május 29.

hétfő

Fogadalmi nap

Templom

8.00 –

Szentségimádás

Szentmise: Szauter Róbert nemesnádudvari plébános

Május 30.

kedd

Belváros

Zárda

Csendes Szentségimádás
Csendes szentmise: szabad szándék

Szentmise : Linder Vencel ,Bohner Nándor lü.
Dr Sólyáné Dr Kálmán Katalin

Májusi litánia

Május 31.

szerda

Belvárosi t.

Szentmise:Szabad miseszándék

Utolsó  májusi litánia

Június 1.

csütörtök

Belvárosi

Búsz Anna, Vincze György és a cs . élő és + tgj.

Ökumenikus Istentisztelet

Június 2.

Első péntek

Fogadalmi t.

Református

Elhunytakért

Májusi litánia

Ökumenikus Istentisztelet (Bacsmai László plébános Igehirdetéesével)

Június 3.

szombat

Belvárosi

Evangélikus

Szabó Sándor lü. halálának 25. évf.

Mazák, Szűcs, Lisztátz  csal. Élő és + tagjaiért

Ökumenikus Istentisztelet