Hirdetés | 2017. május 7-14.

2017.05.04 23:40

• Május 13-án szombaton lesz a hagyományos máriagyűdi gyalogzarándoklat Pécsről Máriagyűdre, indulás reggel 6 órakor a Széchenyi térről.
  • Szeretnénk hirdetni, hogy május 13-án szombaton az esti 6 órás mise elmarad a Belvárosi templomban, a felvett miseszándékot vasárnap este 6 órakor a Fogadalmi templomban mondjuk el.
  • Már előre hirdetjük, hogy május 21-én vasárnap fél 11-kor lesz a  bérmálás a Fogadalmi templomban. Ezen a vasárnapon a 9 órás szentmise  a Zárdában lesz. A püspök templomban ekkor nem lesz reggel szentmise, hogy a falvakban tudjunk misézni még a  bérmálás előtt. A bérmálkozóknak próba és gyónás május 18-án, csütörtökön du. 2 órától a Fogadalmi templomban.
  • Szeretettel várjuk a 2 éven aluli gyermekeket szüleikkel, nagyszüleikkel a keresztény babaklubba május 9-én kedden 10 órára a Könyvtárba.
  • Május 14-én jövő vasárnap a 9 órás szentmise keretében gyermekfoglalkozás lesz, ahol az evangélium üzenetét mélyítjük el, melyre szeretettel várjuk a gyerekeket óvodás kortól második osztályos korig.
  • Az idén az első gyónás a 3. osztályos gyerekeknek a katolikus iskolákban június 8-án csütörtökön délelőtt lesz, az állami iskolásoknak a fogadalmi templomban június 9-én pénteken du.2 órától. A közös ünnepük, pedig Szentháromság vasárnapján június 11-én a 9 órai szentmise keretében a Fogadalmi templomban lesz.
  • Pünkösdhétfőn Pécsen van a Közösségek ünnepe, akik szeretnének részt venni előtte regisztráljanak. Információ a Püspökség honlapján olvasható.
  • A MÁLTAI SZERETETSZOLGÁLAT MOHÁCSI CSOPORTJA     A MÁLTAI KÖLTÖZÉSE    MIATT   KÉSZLETFELSZÁMOLÓ RUHAOSZTÁST TART A  MOHÁCSI PIACON, MÁJUS 11-én,   csütörtökön    9-12 óráig   VÁLOGASD és VIDD!   Címmel. Ingyenesen elvihetők kiváló minőségű ruhák, cipők, kabátok minden korosztálynak, és különféle használati tárgyak. MINDENKIT SZERETETTEL VÁRNAK!!

Miserend

Május 7. vasárnap

Zárda t.

Május 8. hétfő

Belváros

Nem lesz szentmise

Május 9. kedd

Belváros

-------------------

Zárda

--------

Nem lesz szentmise

---------------------------------------------

Május 10. szerda

Belvárosi t.

Luzsenszky Cs. élő és + tgj

Dr Balics József lü. és a cs. elő és + tgj.

Utána májusi litánia

Május 11. csütörtök

Kapcsa Józsefné + Katalin és Kapcsa József

Tisztítótűzben szenvedő lelkekért

Május 12. péntek

Fogadalmi t.

Elhunytakért

Május 13. szombat

Belvárosi

Fogadalmi

Elmarad a gyalogos zarándoklat miatt.

Esküvő: Szilágyi Imre –Schönberger Petra

Május 14. vasárnap

Zárda t.

Szentmise – ¾ 9 - keresztelő

Szentmise

Szentmise Szűcs Magdolna és édesapja lü.

Németh Kozett, Sipos Nikolett, Szabó László, Szabó István és neje Anna lü.