Hirdetés | 2017. október 1-8-ig

2017.09.29 07:55

• A héten mivel  országos katekumenátus konferencia lesz a Hotelban, ezért a hétköznapi szentmisék is módosulnak.
    Hétfőn reggel  fél 8-kor a Belvárosi templomban  szentmise. Utána  8 órától egész napos Szentségimádás du. 4 óráig, benne  októberi Rózsafüzér.
  • Kedden és szerdán reggel 7 órakor kezdődnek a püspöki szentmisék  a belvárosi templomban.
    Szerdán reggel 8 órakor a Boldog Gizella Katolikus iskolások miséje lesz, amelyet egy ferences atya tart,.
    Október hónapban a misék előtt imádkozzuk a Rózsafüzért. A héten kivétel a szerda, mert reggel két mise is lesz.
  • Csütörtökön reggel ¾ 8-kor a Püspök templomban a Park utca katolikus iskolások miséje lesz.
  • Elsőpénteken a reggeli mise előtt 7 órától lesz gyóntatás a Fogadalmi templomban és fél 5-től a  zárda templomban.
  • Jövő szombaton reggel nem lesz szentmise a zárda templomban, sem este 6 órakor a belvárosi templomban, mert du. 2 órától kapcsolódjunk bele a Medjugorjei lelki napba.
    Délután 2 órától:  Rózsafüzér, tanúságtételek, Medjugorjei szentségimádás és sok éneklés lesz.
    Este 6 órakor lesz a szentmise amelyet a hercegszántói plébános Polyák Imre ezüstmisés atya tart. Jöjjünk el minél többen és másokat is hívjunk.
    A program alatt lesz gyónási lehetőség is. Imádkozzunk a találkozó lelki sikeréért. Az agapéhoz süteményeket szívesen fogadunk.
  • Jövő vasárnap a  fél 11 mise a zárdában német szentmise..
  • Jövő vasárnap Magyarok Nagyasszonya ünnepe a Fogadalmi templom búcsúja.
    Kérjük, hogy a gyerekek a szentmisék alatt azt első padokban üljenek, a kisebb gyerekekkel a szülők is, elöl ülhetnek. A miseigazolványokat a gyerekek a mise után írassák alá.
  • A felnőttek számára elkezdődött a katekumenátus, ami felkészít a felnőtt keresztény életre és a szentségek vételére. A következő találkozás Október 10-én kedden este 7 órakor lesz a Belvárosi plébánián.
  • További szülői értekezletet tartunk a szentségekre készülő gyerekek szüleinek a megadott időben. A jövő héten   október 4-én szerdán este  este 6-kor lesz az állami iskola 3-4 osztályosok  szüleinek, csütörtökön, 5-én  este 6 kor  a katolikus és állami iskolába járó bérmálkozók szüleinek a Fogadalmi templomban, 6-án pénteken  pedig  Boldog Gizella iskolába járó 3-4 osztályos gyerekek szüleinek lesz este 6 kor az iskola könyvárában lesz az értekezlet. Szeretettel várjuk a kedves szülőket.
  • A sekrestyében kapható jövő évi kalendárium és forgatós falinaptár.
  • Október 1-től a csütörtöki irodai szolgálat du. 2-5 ig tart.

Miserend

Október 1.

Évk. 26. vasárnap

Püspök t.

Szentmise/ gitáros

Október 2. hétfő

Belvárosi  T

Szentségimádás benne Rózsafüzér

Október 3. kedd

Belvárosi.

Püspöki szentmise + Peiszer Károly lü.és a cs. élő és + tagjaiért

Szentmise: Halász János  neje Katalin fiúk János/előtte RF

Október 4. szerda

Assisi Szt Ferenc

Belvárosi

Templom

Püspöki szentmise Ferenc, Ilona és József lü

.  ill. Szemes Lajos + nagyszülők lü.

Kat iskola mise : ferences atya

Október 5. csütörtök

Püspök T