Mohácsi Sokac Templomi Kórus

A Mohácsi Sokac Templomi Kórus története

Horváth Zoltán kezdeményezésére 2005. őszén alakult, olyan mohácsi horvát-sokac ajkú katolikusokból, akik szívügyüknek tekintik, hogy a sokacság hagyományos vallásos énekeit megőrizzék és továbbadják. Az énekkar megalakulása után 2005. december 24-én énekelt először a Zárda templomban a magyar nyelvű szentmisén. Ettől kezdve váltak rendszeressé a próbák és a templomi szolgálatok. 2006. januárjától kezdődően, Darnai József Ágoston káplán - a Mohácsi Sokacok Olvasókörének tiszteletbeli tagja - szolgálatának köszönhetően minden hónap utolsó vasárnapján sokac nyelvű szentmise ünneplésére került sor a Külvárosban, melyeken a kórus énekelt, a kántor és orgonista feladatát pedig Csóka László látta el. Ünnepi alkalmakkor az énekeket a Sokadija tamburazenekar is kísérte Horváth Zoltán vezetésével.

2012. szeptemberétől a horvát-sokac szentmisék ünneplése folytatódik. Havonta egy alkalommal, a hónap utolsó vasárnapján 11 órakor a Zárda templomban van nemzetiségi szentmise horvát-sokac nyelven. A szentmiséken lelkes fiatalok olvassák fel a szentmise olvasmányait és könyörgéseit.